آموزش برنامه نویسی نوجوانان

ساخت وبلاگ

با استفاده از Raspberry Pi یک ایستگاه هواشناسی می سازیم که آموزش برنامه نویسی نوجوانان دما و فشار جوی محیط را تشخیص می دهد و آن را به یک پایگاه داده در ابر می فرستد. سپس دانش آموزان توانستند داده های آب و هوا را از طریق یک ابزار تجسم داده آنلاین مشاهده کنند. ما همچنین توابع ساده ای مانند تغییر واحدهای دما و یافتن حداقل / حداکثر / متوسط ​​دما را برای انتشار آنها در پایگاه داده برنامه ریزی می کنیم. این تمرینات به دانش آموزان کمک کرد تا الگوریتم ها و ساختارهای داده ای ساده مانند ماتریس ، فرهنگ لغت و طبقه بندی را بیاموزند.

 

پس از این ، ما به ساخت یک اتومبیل خودمختار مبتنی بر آردوینو پرداختیم. هر دانش آموز یک کد نمونه داشت که باعث می شود ماشین ها حرکت کنند و موانع را تشخیص دهند. سپس یک پیچ و خم ساختیم و به دانش آموزی که ابتدا ماشین را از پیچ و خم بیرون آورد جایزه دادیم.

 

به طور طبیعی ، دانش آموزان بین خود بحث کردند که چه منطقی به ماشین کمک می کند تا به کارآمدترین حالت از پیچ و خم خارج شود. و آنها دریافتند که الگوریتم آنها بلافاصله روی اتومبیلی که ساخته اند کار می کند بسیار خوب است. از همه مهمتر ، دانش آموزان واقعاً از آن لذت بردند ، زیرا چیزی واقعی و ملموس ایجاد کردند.

 

ما همچنین ایرانیان سایبر برخی تمرینات را برای یادگیری اصول هک کردن انجام داده ایم! شبیه LeetCode. ابزارهای زیادی برای کمک به دانش آموزان در یادگیری اصول هک ساخته شده است. به عنوان مثال ، HackThis یک وب سایت عالی است که تعدادی از چالش ها را برای حل در مرورگر ارائه می دهد. این نیاز به استفاده از بسیاری از ابزارهای ناوبری موجود ، مانند ابزارهای توسعه دهنده Chrome ، برای یافتن کاستی هایی دارد که می توانید از آنها برای دسترسی به سیستم استفاده کنید.

 

دانش آموزان این تمرین را دوست داشتند ، زیرا حل آن باعث می شد احساس جاسوسی از ماموریت غیرممکن داشته باشند. پس از اتمام چالش ، آنها در واقع به وب سایت های واقعی (من مطمئن شدم که آنها هیچ کار غیرقانونی انجام نداده اند ...) و تلاش برای پیدا کردن آسیب پذیری است که آنها می توانند سو استفاده کنند.هنگامی که آنها آمادگی بیشتری پیدا کردند و اصول لینوکس را یاد گرفتند ، قصد دارم مفاهیم پیشرفته هک را با کالی لینوکس به آنها بیاموزم ، که فکر می کنم از این نیز هیجان انگیزتر خواهد بود.

رقابت به عنوان یک ابزار یادگیری

سرانجام ، آخرین چیزی که یاد گرفتم این بود که مهارت برنامه نویسی نوجوانان بسیار رقابتی هستند. آنها تمریناتی را دوست دارند که نتیجه فوری به آنها می دهد ، مانند دادن آنها

https://puentesdigitales.com/2018/11/05/como-ensenar-programacion-a-los-adolescentes/

 

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی,کودکان ونوجوانان, نویسنده : programmingadult programmingadult بازدید : 234 تاريخ : دوشنبه 3 خرداد 1400 ساعت: 5:13

خبرنامه