برنامه نویسی کودکان

ساخت وبلاگ

به طور معمول، سادگی Blockly برای دانش‌آموزان برنامه نویسی کودکان جوان‌تر (6 یا 7 ساله) به عنوان اولین زبان برنامه‌نویسی آنها ایده‌آل است. در بین تمامی زبان های برنامه نویسی مبتدی، Blockly نیز شاید رایج ترین زبان مرتبط با ابزارهای STEM از جمله ربات Dash، Ozobot Evo و حتی micro:bit باشد. سادگی آن به بچه ها کمک می کند تا با پیوند دادن بلوک ها به یکدیگر برای ساختن برنامه هایی که می توانند بلافاصله اجرا کنند، اعتماد به نفس ایجاد کنند.

محیط کدگذاری ozoblockly برای برنامه نویسی ربات کدنویس ozobot evo

کد نویسی سوئیفت

پس از اینکه دانش‌آموزان تجربه برنامه‌نویسی با یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی اساسی‌تر داشتند، سوئیفت گام بعدی خوبی را ارائه می‌دهد. شروع کار با Swift اغلب آسان است زیرا دانش آموزان می توانند به سادگی برنامه Swift Playgrounds را دانلود کرده و شروع به برنامه نویسی کنند.

با پیشرفت در چالش‌های درون برنامه، دانش‌آموزان می‌توانند شروع به یادگیری مهارت‌های کلیدی برای ساخت اپلیکیشن کنند. آنها در حین حل پازل ها بازخورد بلادرنگ دریافت می کنند و از تکنیک های مشابه با ساخت اپلیکیشن ها استفاده می کنند. بچه‌ها حتی برای شروع نیازی به تجربه کدنویسی ندارند و برخی از ابزارهای فیزیکی که می‌توانند فراتر از برنامه استفاده کنند پهپاد DJI Tello EDU و Root Robot هستند.

آزمایش Eduporium | روت برنامه نویسی کودکان ربات و شبیه سازبلوکستر

Bloxter، همانطور که از نامش پیداست، یکی دیگر از زبان های کدنویسی مبتنی بر بلوک برای پیشرفت مهارت های برنامه نویسی است. این به طور خاص با روبات های GoPiGo از Dexter Industries کار می کند و به دانش آموزان گزینه دیگری برای تمرین برنامه نویسی کشیدن و رها کردن می دهد. این گرافیکی است و کاملاً بر اساس Blockly است، اما دارای درس‌های داخلی برای کاوش دانش‌آموزان است.

 هر مرحله از درس به دانش آموزان کمک می کند تا در ایرانیان سایبر مورد جنبه خاصی از ربات و نحوه تأثیر کد آنها بر آن بیاموزند. با این حال، بزرگترین ارزش Bloxter در کارهای منحصربه‌فردی است که دانش‌آموزان می‌توانند با آن انجام دهند، مانند برنامه‌ریزی ربات خود برای گرفتن عکس یا تبدیل متن به گفتار - برخی از مهارت‌های منحصر به فرد و ارزشمند کدنویسی برای آنها.

کدنویسی برنامه نویسی کودکان پایتون

اکنون، ما به زبان‌های کدنویسی پیچیده‌تر وارد می‌شویم و با پایتون شروع می‌کنیم. پایتون یکی دیگر از زبان‌های مبتنی بر متن و نقطه شروعی برای یادگیری برخی از زبان‌های پیچیده‌تر مانند جاوا اسکریپت است. یادگیری برخی از مهارت های کدنویسی مرتبط با پایتون می تواند به دانش آموزان کمک کند تا برای توسعه بازی ها، برنامه ها و صفحات وب آماده شوند.

 هنگام برنامه‌نویسی در پایتون، دانش‌آموزان باید دقیق باشند و طرح‌بندی کدهای منطقی برای کار برنامه‌هایشان بسازند و در نهایت در حل متغیرها، حلقه‌ها، توابع، لیست‌ها و موارد دیگر تجربه کسب کنند. برخی از ابزارهای STEM که تمرین در برنامه نویسی پایتون را برای برنامه نویسی کودکان مبتدیان فراهم می کنند عبارتند از ربات ادیسون، Finch 2.0 و mBot-S از Makeblock.

نکات و ترفندها | ربات ادیسون + EdBlocks، EdScratch و EdPy

کد نویسی جاوا اسکریپت

در نهایت، ما جاوا اسکریپت را داریم – یکی از محبوب برنامه نویسی کودکان ترین و قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی در جهان. جاوا اسکریپت یک زبان مبتنی بر متن است بر خلاف یک زبان گرافیکی، که بسیاری از زبان های مبتدی کدنویسی هستند. این بدان معناست که دانش آموزان به جای استفاده از مقادیر ارائه شده، کد، متغیرها و تمام پارامترهای برنامه خود را تایپ می کنند.

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی کودکان, نویسنده : programmingadult programmingadult بازدید : 436 تاريخ : دوشنبه 19 ارديبهشت 1401 ساعت: 22:40

خبرنامه