چرا باید برنامه نویسی کامپیوتر را یاد بگیرید؟

ساخت وبلاگ

اکنون ، پس از دانستن موارد زیادی در مورد برنامه نویسی ، سوال بزرگی که باید به آن پاسخ داده شود این است - چرا باید برنامه نویسی رایانه را یاد بگیرید؟ بگذارید ما بفهمیم چرا:

 

برنامه نویسی سرگرم کننده است: با استفاده از برنامه نویسی ، می توانید بازی های شخصی خود ، صفحه وبلاگ / پروفایل شخصی خود ، یک سایت شبکه اجتماعی مانند فیس بوک ، یک موتور جستجو مانند Google یا یک سیستم تجارت الکترونیکی مانند آمازون ایجاد کنید! آیا این سرگرم کننده نخواهد بود؟ تصور کنید بازی خود را بسازید و آن را در Play Store قرار دهید و هزاران هزار بارگیری دریافت کنید!

ستون فقرات یک شرکت فناوری: ستون فقرات شرکتهای فناوری امروزی مانند Google ، Facebook ، Microsoft ، Apple ، Amazon ، و بسیاری دیگر ، برنامه های رایانه ای غول پیکر هستند که توسط همکاری هزاران برنامه نویس ماهر نوشته شده است. اگر از ذکاوت تجاری مناسبی برخوردار باشید ، دانستن برنامه نویسی به شما کمک می کند تا شرکت بزرگ فناوری بعدی ایجاد کنید.

آموزش برنامه نویسی = المپیاد ریاضی جدید + انگلیسی جدید

تنظیم موارد اضافی کنکور دانشگاه خبر خوبی برای حوزه فناوری اطلاعات است. دولت پرورش توانایی جامع را تشویق می کند و آموزش سنتی آزمون محور را تضعیف می کند. بنابراین ، در آینده ، جمعیت المپیاد احتمال انتقال به برنامه نویسی یادگیری را دارد. از نظر امتیازات اضافی برای تحصیلات بیشتر ، برنامه نویسی حتی از حرکت مسابقات المپیاد پیشی می گیرد.

در انگلیس دانش آموزان بالای 5 سال باید برنامه نویسی یاد بگیرند. بیش از 60٪ کودکان در ایالات متحده آموزش برنامه نویسی دیده اند. ژاپن همچنین مقررات جدیدی را صادر کرده است که دانش آموزان دوره ابتدایی و راهنمایی را ملزم به یادگیری برنامه نویسی پس از سال 2020 می کند. در چین کمتر از 5٪ است. چنین تفاوتی در میزان نفوذ همراه با تنظیم موارد جدید کنکور دانشگاه - فناوری اطلاعات در این آزمون گنجانده شده است.

 

در آینده ، آموزش برنامه نویسی نه تنها المپیاد ریاضی جدید ، بلکه انگلیسی جدید نیز است.بسیاری از والدین نگران این موارد خواهند بود: کودک من چه کمکی را یاد می گیرد تا در کارهای آینده و تحصیل خود برنامه نویسی کند؟برنامه نویسی یک روش تفکر است ، در کار و زندگی خواهیم فهمید که بعضی از افراد منطق روشنی دارند ، توانایی انجام کارها را دارند و توانایی پذیرش خیلی سریع کارهای جدید را دارند ، در حالی که برخی از افراد خوب صحبت نمی کنند ، کارها را زیر و رو می کنند و توانایی ابتکاری ندارند.در واقع ، این همان چیزی است که ما آن را شکاف تفکر منطقی می نامیم. کسانی که می توانند به تدریج مشکلات پیچیده را در زندگی واقعی جدا کنند ، و سپس مراحل ساده منظمی را تشکیل می دهند ، در حال برنامه ریزی تفکر هستند.

بنابراین ، هسته اصلی یادگیری برنامه نویسی فقط یادگیری زبان های رایانه ای نیست ، بلکه یادگیری یک روش تفکر است.

درست مثل اینکه ما انگلیسی را برای برقراری ارتباط یاد می گیریم نه اینکه معلم یا مترجم انگلیسی باشیم. به همین ترتیب ، برنامه نویسی از مدرسه ابتدایی لزوماً برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس یا توسعه دهنده رشد نمی کند. علاوه بر یادگیری ارتباط با رایانه ، بیشتر یادگیری "تفکر برنامه نویسی" و نحوه تفکر مستقل و حل مشکلات است.

 

https://hackr.io/blog/what-is-programming

 

 

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی,کودکان ونوجوانان, نویسنده : programmingadult بازدید : 168 تاريخ : جمعه 17 ارديبهشت 1400 ساعت: 21:06