منابع و زبانهایی برای کودکان و جوانان برای شروع برنامه نویسی

ساخت وبلاگ

برنامه نویسی چیزی است که در مدارس بسیار رایج است و ضمن گسترش مسیر شغلی بلند مدت ، خلاقیت دانش آموزان را به سطوح فوق العاده ای ترغیب می کند. دختران و پسران از سنین بسیار کمی در حال یادگیری هستند و ابزارهای مورد استفاده برای این روش ، روشی مدرن و با کاربردی دلپذیر ، ساده و سرگرم کننده ارائه می دهند. در این مقاله ، گزینه های اصلی را که پیدا خواهیم کرد مرور می کنیم تا جوانترین ها بتوانند برنامه نویسی را شروع کنند و ترس خود را از زبان های رایانه از دست بدهند.

 

در حال حاضر ، ابزارهای زیادی برای یادگیری مفاهیم برنامه نویسی برای کودکان وجود دارد و ما می توانیم آنها را در دو خانواده بزرگ جمع کنیم. از یک طرف ، مواردی وجود دارد که ما می توانیم در مفهوم برنامه نویسی بصری توسط Blocks ، ابتکاراتی که سرگرمی و یادگیری را با یک م graphلفه گرافیکی قوی ترکیب می کند ، و از سوی دیگر ، گزینه های برنامه نویسی غیر تصویری ، جایی که زبانهایی که به طور مکرر توسط کاربران استفاده می شود یافت می شود. حرفه ای است ، اما برای بچه های کوچک مقرون به صرفه است. در میان موارد اخیر ، ما می توانیم HTML را به عنوان یک گزینه خوب برای شروع ایجاد صفحات وب به طریقی بسیار سودمند و مهمتر از همه ، پایتون برجسته کنیم.

 

فهرست مطالب

1 برنامه نویسی بلوک بصری

2 برنامه نویسی غیر دیداری

برنامه نویسی بلوک بصری

این برنامه نویسی از نظر بصری دانش لازم را برای طراحی و توسعه برنامه ها در یک محیط در دسترس و ساده برای کاربران اولیه به ما می دهد. در مرحله بعد ، برجسته ترین ابزارهای توسعه را برای این نوع برنامه نویسی تجزیه و تحلیل می کنیم.

 

خراشیدن Scratch توسط آزمایشگاه رسانه ای MIT توسعه یافته است ، یکی از محبوب ترین ابزاری است که به شما امکان می دهد کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان بدون نیاز به قرار دادن یک خط کد ، برنامه نویسی را بیاموزند. رابط کاربری آن بسیار دوستانه و بصری است ، اما به ما این امکان را می دهد تا در مفاهیم اساسی غوطه ور شویم و برای زبانهای پیچیده دیگر آماده شویم. از پشتیبانی زیادی برخوردار است و پیشرفت آن بسیار مثبت پیش می رود. حتی نسخه ای برای موبایل و تبلت به نام ScratchJr دارد که در فروشگاه های برنامه موجود است.

 

https://www.arsys.es/blog/programacion/recursos-ninos-jovenes/

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی,کودکان ونوجوانان, نویسنده : programmingadult بازدید : 210 تاريخ : پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400 ساعت: 5:30