شروع با برنامه نویسی بلوک

ساخت وبلاگ

هنگامی که سواد در سطح پیشرفته تری داشته باشیم ، امکان یادگیری برنامه به صورت تصاعدی گسترش می یابد. تعداد زیادی از سیستم عامل ها ، برنامه ها و منابع وجود دارد که در همه موارد از برنامه نویسی بلوک کاملاً بصری استفاده می کنند.

 

به کودک بیاموزید که بدون رایانه شخصی یا روبات کدگذاری کند: بازی های رومیزی ، کیت های قابل چاپ ، کتاب و منابع رایگان

در XATAKA

به کودک بیاموزید که بدون رایانه شخصی یا روبات کدگذاری کند: بازی های رومیزی ، کیت های قابل چاپ ، کتاب و منابع رایگان

Code.org

در این سن ما می توانیم از پلتفرم بسیار خوبی که Code.org است استفاده کنیم و نه تنها منابع آن را از پریز برق و یا جدا کنیم. در آنجا آموزشهای مختلفی را مشاهده می کنیم که با روشهای مختلف برنامه نویسی مرتبط هستند ، اما جالبترین مسئله این است که این چالشها بر اساس مضامین و جهانهایی است که بخصوص کودکان را به خود جلب می کند. جنگ ستارگان ، Minecraft ، Frozen یا شخصیت های مجموعه کارتونی مورد علاقه شما در صدها منبع برای اولین مراحل برنامه نویسی استفاده می شوند.

 

آموزشهای Code.org یک نقطه شروع جامع و متنوع برای شروع درگیر شدن با برنامه نویسی بلوک است

آموزشها براساس سن ، موضوع و نوع منبع سازماندهی می شوند. توصیه می شود با یکی از موارد پیشنهادی برای طرح ساعت کد شروع کنید. آنها فقط به یک ساعت فداکاری احتیاج دارند و انگیزه خوبی برای اولین قدم ها هستند. سپس می توانیم برخی از برنامه های مرتبط با هر محدوده سنی را شروع کنیم که هدایت شده و با یک طرح کاملاً واضح هستند و می توانیم آنها را در زمان های مختلف ادامه دهیم.

 

سازمان Codeorg

اسکرچ

Scratch چه با سطح پیشرفته تری از نسخه Junior و چه مستقیماً با نرم افزار کامل ، بهترین و منطقی ترین قدم رو به جلو است که کودکان می توانند از 7-8 سالگی شروع کنند.

 

https://www.xataka.com/especiales/que-lenguaje-herramientas-programacion-deberian-ensenarse-a-ninos-su-edad

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی,کودکان ونوجوانان, نویسنده : programmingadult بازدید : 233 تاريخ : جمعه 24 ارديبهشت 1400 ساعت: 3:31