مشاوره کودک و نوجوان

ساخت وبلاگ

صداقت را تشویق کنید. لحظه ای که فرزندتان به شما اعتراف کرده را از یاد نگذارید. باور کنید چنین لحظاتی در زندگی کودک بسیار مهم مشاوره کودک و نوجوان است. پس از همه ، او انتخاب خود را انجام می دهد.

 فراموش نکنید که اشتباه او چیست ، اما توجه خود را به لحظه حقیقت معطوف کنید - اینکه شما افتخار می کنید که کودک شما بزرگ شده و تبدیل به یک فرد صادق می شود.

خودتان مثال بزنید. به مشاوره کودک و نوجوان یاد داشته باشید: فرزند شما عمدتا اثر شما است. او متوجه می شود که شما حتی بدون بازگشت به عقب رد می شوید. هنگامی که احتمال دروغ گفتن در حضور کودک را فرض می کنید

، شما یک فرد غیر صادق را تربیت می کنید. بعضی اوقات در این دروغ یک دروغ مشخص ، البته به ظاهر بی گناه به کودک داده می شود. به عنوان مثال: "لطفاً به تلفن بروید و پاسخ دهید که مادرم در خانه نیست" ، - می گویید و بنابراین اساس دروغ های آینده را بنیان می گذارید.

کودک خود را دوست داشته مشاوره کودک و نوجوان باشید. اگر کودک خود را دوست دارید - از فرصتی که به او اجازه دهید احساس کند ، اجتناب کنید. این کلمات گرامی را بیشتر تکرار کنید:

"من تو را خیلی خیلی دوست دارم"! حتی ایرانیان سایبر اگر کودک کار اشتباهی انجام داده باشد ، باز هم تکرار کنید که او را دوست دارید. به این ترتیب شما در روح کودک اعتماد به نفس خواهید یافت

 که علی رغم اشتباهات او ، او هنوز هم برای شما دوست داشتنی و عزیز است ، شما اقدامات او را محکوم می کنید ، و نه به طور کلی فرد.

قوانین مکالمه در مورد روش گوش دادن فعال

اگر می خواهید به حرف مشاوره کودک و نوجوان فرزندتان گوش دهید ، حتما با او روبرو شوید. بسیار مهم است که او و چشمان شما در یک سطح باشند.

اگر با کودکی ناراحت صحبت می کنید ، از او س askال نکنید. مطلوب است که پاسخ های شما مثبت باشد. به نظر می رسد که تفاوت بین جمله تأیید ناچیز است ، گاهی اوقات یک لحن ضعیف است ، و واکنش به آنها متفاوت است.

"مکث" مکالمه بسیار مهم است. بهتر است بعد از هر یک از اظهارات خود سکوت کنید. مکث به کودک کمک می کند تا تجربیات خود را درک کند و در عین حال احساس کند

 شما در اطراف هستید. اگر چشم های هدایت کودک و نوجوان او به شما نگاه نمی کند ، بلکه در جهت است یا او "در اعماق مشاوره کودک و نوجوان خود" است ، سکوت کنید: کودک اکنون یک کار داخلی بسیار مهم است.

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : programmingadult بازدید : 240 تاريخ : چهارشنبه 2 تير 1400 ساعت: 12:31