زبان برنامه نویسی C # چیست؟

ساخت وبلاگ

C # یکی از زبان های برنامه نویسی است که توسط مایکروسافت توسعه یافته است. C # به عنوان Sea Sharp خوانده می شود. C ++ نسخه پیشرفته زبان C است که عناصر شی گرا را در خود جای داده است. C # تکامل بیشتری پیدا کرده و ++ را اضافه کرده است. C # قرار است در یک محیط CLI (زیرساخت زبان مشترک) اجرا شود. CLI شامل دات نت فریم ورک (CLR) و دات نت هسته مایکروسافت (CoreCLR) است.

به طور تقریبی ، تاریخچه C # در حدود سال 2000 به عنوان یک زبان شی گرا مشابه جاوا معرفی شد. پس از آن ، NET Framework که همان محیط اجراست نیز به محیط های مختلفی از جمله Java VM منتقل شد و انتظار می رفت که بتوان آن را برای محیط های مختلف اجرا کرد اما در نهایت .NET Framework به دلیل منحصراً برای ویندوز.

 

اگر می خواهید از این به بعد C # جدید یاد بگیرید ، بهتر است در محیطی به نام .NET Core توسعه پیدا کنید. یک NET Core SDK برای توسعه برنامه ها با استفاده از NET Core وجود دارد ، بنابراین نصب .NET Core SDK اولین قدم برای شروع برنامه نویسی C # است.

 

با C # می توانید چه کار کنید؟

آنچه شما می توانید انجام دهید

 

در حالی که مایکروسافت همچنان به طور فعال C # را توسعه می دهد ، ما می توانیم با موارد جدید همراه شویم! محیط توسعه یکپارچه (IDE) "Visual Studio" به شدت از توسعه پشتیبانی می کند ، بنابراین می توانید به راحتی یک برنامه فرم GUI تمیز ایجاد کنید.در Visual Studio ، با کشیدن و رها کردن کنترل هایی مانند دکمه های روی فرم ، می توانید به راحتی یک برنامه فرم مانند تصویر زیر ایجاد کنید!

 

همچنین می توانید با استفاده از ASP.NET ، یک چارچوب برنامه وب ، برنامه های وب را توسعه دهید. از آنجا که از ASP.NET می توان در "Visual Studio" نیز استفاده کرد ، می توانید با تنظیم کنترل هایی مانند دکمه ها با کشیدن و رها کردن به همان روشی که برنامه فرم دارد ، یک برنامه وب ایجاد کنید.

 

نمونه ای مانند تصویر زیر ارائه شده است ، بنابراین می توانید هنگام مشاهده نمونه ، به راحتی شروع به توسعه یک برنامه وب کنید.علاوه بر این ، شما همچنین می توانید بازی ها را با استفاده از یک موتور بازی به نام Unity توسعه دهید. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد Unity بخوانید ، بنابراین اگر علاقه مند هستید آن را بررسی کنید!

[برای مبتدیان باید ببینید] Unity چیست؟ توضیح کامل معنی ، ویژگی ها ، ویژگی ها و کاربرد

علاوه بر این ، یک ابزار توسعه به نام Xamarin از کراس پلتفرم پشتیبانی می کند. این امکان ایجاد نه تنها Windows بلکه برنامه های Mac OS ، iPhone (iOS) و Android برای تلفن های هوشمند در C # را فراهم می آورد.تاکنون C # در ویندوز توسعه یافته بود ، اما با انتشار "Visual Studio for Mac" ، اکنون امکان توسعه در Mac نیز وجود دارد.

همانطور که مشاهده می کنید ، C # به دلیل پشتیبانی قوی از مایکروسافت ، یک زبان برنامه نویسی با کاربرد بسیار آسان است.

 

https://csharp.keicode.com/devenv/what-is.php

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی,کودکان ونوجوانان, نویسنده : programmingadult بازدید : 174 تاريخ : يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 ساعت: 0:18