برنامه نویسی برای کودکان

ساخت وبلاگ

زبان برنامه نویسی تابعی یک الگوی برنامه نویسی اعلامی برنامه نویسی برای کودکان   است که در آن برنامه ها با اعمال و ترکیب توابع ساخته می شوند. زبان در درجه اول بر عبارات و اعلامیه ها تأکید دارد. اساس برنامه نویسی تابعی، حساب لامبدا است که از عبارات شرطی و بازگشت برای انجام محاسبات استفاده می کند. از تکرار مانند عبارات حلقه و دستورات شرطی مانند if-else پشتیبانی نمی کند. برخی از برجسته ترین زبان های برنامه نویسی کاربردی عبارتند از Haskell، SML، Scala، F#، ML و

3. زبان برنامه نویسی شی گرا

 

زبان های برنامه نویسی شی گرا بر اساس «اشیاء» هستند،  برنامه نویسی برای کودکان  یعنی واحدهایی که شامل داده ها به شکل فیلدها و کدهایی به شکل رویه ها هستند. OOP ویژگی های بسیاری مانند انتزاع، کپسوله سازی، چندشکلی، وراثت و کلاس ها را ارائه می دهد.

 

کپسوله سازی اصل اصلی است زیرا کد ایمن را تضمین می کند. همچنین بر قابلیت استفاده مجدد کد با مفهوم وراثت و چندشکلی تأکید می کند و امکان افزایش پیاده سازی های فعلی را بدون تغییر بیش از حد در کد فراهم می کند. بیشتر زبان‌های چند پارادایم، زبان‌های  برنامه نویسی برای کودکان  هستند، مانند جاوا، سی پلاس پلاس، سی شارپ، پایتون، جاوا اسکریپت و بسیاری دیگر.

4. زبان های برنامه نویسی اسکریپت

همه زبان های برنامه نویسی زبان های برنامه نویسی هستند که نیازی به مرحله کامپایل ندارند. بلکه تفسیر می شوند (مرحله کامپایل وجود ندارد). دستورالعمل ها برای یک محیط زمان اجرا نوشته شده اند. این زبان ها عمدتاً در برنامه های کاربردی وب، مدیریت سیستم، برنامه های کاربردی بازی و چند رسانه ای استفاده می شوند. برای ایجاد افزونه ها و افزونه ها برای برنامه های موجود استفاده می شود.

برخی از زبان های برنامه نویسی محبوب جاوا اسکریپت، PHP و PERL برای برنامه نویسی سمت سرور هستند. Javascript، AJAX، JQuery. Shell برای برنامه نویسی سمت مشتری،  برنامه نویسی برای کودکان  ، Python برای مدیریت سیستم. و روبی برای توسعه وب.

5. برنامه نویسی منطقی

پارادایم برنامه نویسی عمدتاً مبتنی بر منطق رسمی است. این زبان به ماشین نمی‌گوید که چگونه کاری را انجام دهد، اما محدودیت‌هایی را در مورد آنچه که برنامه نویسی برای کودکان   باید انجام دهد اعمال می‌کند. PROLOG، ASAP (Answer Set programming) و Datalog زبان های برنامه نویسی منطقی شناخته شده ای هستند که قوانین آن به شکل کلاس نوشته شده است.

اکنون که این را می‌دانید، در نهایت می‌توانیم در سال  برنامه نویسی برای کودکان  به سراغ برترین زبان‌های برنامه‌نویسی برویم. اگر می‌خواهید شغلی در زمینه توسعه نرم‌افزار پیدا کنید، زیرا اکثر فرصت‌های شغلی را تشکیل می‌دهند، این زبان‌ها به شما کمک خواهند کرد.

113. ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی برای کودکان, نویسنده : programmingadult بازدید : 265 تاريخ : يکشنبه 28 فروردين 1401 ساعت: 2:37