جاوا اسکریپت چیست؟

ساخت وبلاگ

JavaScript ، با Java اشتباه گرفته نشود ، یک زبان برنامه نویسی است که برای وب ابداع شده است. کاربرد اصلی آن مطابق اصطلاح مورد استفاده در سمت مشتری است ، یعنی در مرورگر کاربر.

سودمندی آن ارائه هر چیزی است که HTML انجام نمی دهد: تعامل کاربر با صفحه. به طور خلاصه ، به طور خلاصه ، همه آنچه پس از بارگیری یک صفحه رخ می دهد به یک اسکریپت JavaScript مرتبط می شود: بارگذاری عناصر ، به روزرسانی ها ، انیمیشن ها ...

در میان این رویدادها ، موارد مربوط به آنچه Ajax نامیده می شود ، یعنی این واقعیت است که می توانید داده ها را بین مرورگر و سرور بدون نیاز به ایجاد مجدد بارگیری صفحه ، به گردش در آورید. ما در این مورد از یک فرآیند ناهمزمان صحبت می کنیم. این سازوکارها امروزه بسیار مهم هستند و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند زیرا اساس تغییر صفحات وب است که در ابتدا می توان آنها را با صفحات کتابهای دارای پیوند مقایسه کرد ، به یک نرم افزار واقعی که در همه زمینه ها قابل استفاده است.

 

 

از نظر توسعه ، به خاطر داشته باشید که هر چیزی که JavaScript دارد به طور بالقوه برای کاربر نهایی قابل مشاهده است. به این دلیل که مرورگر فایلهای دریافتی از سرور را اجرا می کند و آنها رمزگذاری نشده اند. بنابراین هیچ بحثی وجود ندارد که در اسکریپت های JavaScript چه داده های رمزعبور راز تجاری و حتی کمتر محرمانه باشد.

 

 

لازم به ذکر است که اکنون استفاده از JavaScript به روش خام برای توسعه صفحه وب به حکایت تبدیل شده است. بسیاری از کتابخانه ها در دسترس هستند و کار را بسیار ساده تر می کنند. آنها توابع پیش ساخته ای را ارائه می دهند که از اختراع اصول اولیه و شروع کار با هر پروژه جلوگیری می کند.

محبوب ترین این کتابخانه های عمومی مطمئناً jQuery است ، اما موارد دیگری نیز وجود دارد ، مانند Momentjs ، که فقط به مدیریت زمان اختصاص دارد (دستکاری تاریخ و زمان).

 

 

سرانجام آخرین کلمه برای ذکر این واقعیت است که JavaScript اکنون شاهد استفاده از آن در سمت سرور با فناوری هایی مانند nodejs است. تحقیق در مورد یادگیری به شما کمک می کند اطلاعات بیشتری کسب کنید. از آنجا که کاربر اینترنت بر دستگاه خود کنترل دارد ، می تواند پشتیبانی از Javascript را در مرورگر خود غیرفعال کند. در این حالت ، کد دوم کد JavaScript را نادیده گرفته و وانمود می کند که آنجا نیست. او این صفحه را مشاهده خواهد کرد ، اما همه عناصری که با Javascript کار می کنند کار نمی کنند.

 

https://www.comprendre-inteet.com/Qu-est-ce-que-le-JavaScript.html

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی,کودکان ونوجوانان, نویسنده : programmingadult بازدید : 147 تاريخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 ساعت: 6:00