برنامه نویسی کودکان

ساخت وبلاگ

رویکرد Reggio Emilia تماماً مبتنی  برنامه نویسی کودکان بر پروژه است. دانش آموزان موضوعاتی را برای بررسی با یکدیگر انتخاب می کنند و بر اهمیت کار با یکدیگر به عنوان یک جامعه تأکید می کنند. دانش‌آموزان یاد می‌گیرند که دنیای اطراف خود را مشاهده کنند و پرس و جو کنند و انگیزه‌ای برای اکتشاف و کشف ایجاد کنند.

کلاس درس رجیو امیلیا بر استفاده از حواس چهارگانه برای یادگیری تمرکز دارد و معلم بیشتر یک تسهیل کننده است و به دانش آموزان اجازه می دهد تا سوالات را راهنمایی کنند. ایده این است که یادگیری مشارکتی باعث ایجاد شهروندان محترم و مسئول در جهان می شود.

والدورف

رویکرد والدورف بر روح، روح و بدن  برنامه نویسی کودکان کودک تمرکز دارد. یادگیری عملی و مبتنی بر بازی در یک محیط خانه مانند با روال های قابل پیش بینی اتفاق می افتد. معلمان به دنبال تقویت انگیزه درونی برای یادگیری و کشف توانایی ها و قوت های ذاتی کودک هستند. روش والدورف به چند دلیل دیگر کاملاً با روش والدورف متفاوت است: این روش هر نوع رسانه ای (کامپیوتر، ویدیو یا هر وسیله الکترونیکی) را مستثنی می کند و دانشگاهیان سنتی را درگیر نمی کند. توجه: کودکان در سال های پیش دبستانی با خواندن آشنا نمی شوند - این در کلاس اول به روش والدورف اتفاق می افتد.

HighScope

در یک برنامه HighScope، روز دانش‌آموز شامل تجربیات عملی در کلاس‌های درس سازمان‌یافته با روال‌های روزانه ثابت است. بر اساس تحقیقات رشد کودک، تمرکز بر دانشگاهیان وجود دارد. معلمان از روش داربست استفاده می کنند، از دانش آموزان در سطح فعلی حمایت می کنند و آنها را تشویق می کنند تا مهارت ها را توسعه دهند. یک برنامه HighScope از یک رویکرد مبتنی بر تحقیق به نام یادگیری مشارکتی برنامه نویسی کودکان فعال استفاده می کند.

 یکی از اصول این روش توالی "طرح انجام-بازبینی" است. قبل از شروع یک فعالیت، دانش‌آموزان به طور فعال برنامه‌ای برای کاری که می‌خواهند انجام دهند، با چه کسی انجام می‌دهند و چگونه پیش خواهد رفت، ایجاد و بیان می‌کنند. پس از تکمیل یک فعالیت، آنها نحوه انجام آن را مرور می کنند و در فرآیند ایرانیان سایبر یادگیری مالکیت می کنند.

خیابان بانک

رویکرد Bank Street مبتنی بر بازی و یادگیری فعال از طریق تجربه است. این برنامه همچنین بر اساس تحقیقات رشد کودک، با تمرکز بر رشد ذهنی، اجتماعی، عاطفی و فیزیکی توسعه یافته است. مواد کلاس برای تشویق قوه تخیل پایه و باز هستند و معلم به عنوان یک تسهیل کننده دیده می شود. درس ها از طریق فعالیت های عملی مانند پازل، بلوک، هنر و بازی نمایشی اتفاق می افتد.

بسیاری از برنامه ها ممکن است یک رویکرد خاص را تجویز نکنند، یا ممکن است برنامه درسی "الهام گرفته از والدورف" را ارائه دهند. در حالی که همه این انواع برنامه ها به طور مشخص متفاوت هستند، یک چیز باید در هر پیش دبستانی که انتخاب می کنید شامل شود: فرصت های زیادی برای برنامه نویسی کودکان توسعه مهارت های اجتماعی. پیش دبستانی اولین فرصت واقعی فرزند شما برای تبدیل شدن به یک عضو مشارکت کننده در یک جامعه است و رشد عاطفی و اجتماعی که در پی خواهد داشت، بلوک های سازنده موفقیت تحصیلی آینده است.

Brightwheel همه چیزهایی است که برای پیش دبستانی یا مهدکودک خود نیاز دارید، در یک برنامه ساده. امروز آن را دانلود کنید! همه مربیان در مورد آموزش در دوران کودکی فلسفه های منحصر به فرد خود را دارند و روشی که آنها استفاده می کنند بسیار متفاوت است. برای والدینی که سعی در انتخاب نوع مناسب پیش دبستانی برای فرزند خود دارند، انتخاب بهترین رویکرد آموزشی می تواند طاقت فرسا باشد.

در پست وبلاگ این هفته، به پنج مورد از رایج ترین فلسفه های آموزشی مراقبت از کودکان نگاهی می اندازیم. در اینجا درباره رویکردهای مختلف مراقبت از کودک بیشتر بخوانید.

1. رویکرد سنتی

رویکرد سنتی مدرسه روزانه یک روش اساسی تری برنامه نویسی کودکان است که برای آماده کردن بچه ها برای مدرسه طراحی شده است. مربیانی که از این فلسفه پیروی می کنند، رویکردی ساختار یافته دارند تا اطمینان حاصل کنند که کودکان خردسال از سنین پایین برای سختی 

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی کودکان, نویسنده : programmingadult بازدید : 350 تاريخ : سه شنبه 20 ارديبهشت 1401 ساعت: 14:57