زبان های برنامه نویسی کودکان

ساخت وبلاگ

پلتفرم مورد نیاز: ویندوز، سیستم زبان های برنامه نویسی کودکان عامل مک، لینوکس.وب سایت: Scratchشماره 5) بلوکیبلوکی

Blockly که رقیب مستقیم Scratch است، کد را به همان روش قبلی توسعه می دهد، یعنی از همان بلوک های ساختمانی به هم پیوسته برای اهداف توسعه استفاده می کند. این عملکرد زبان برنامه‌نویسی بلوک بصری Blockly، تسلط بر کد را برای بچه‌ها آسان‌تر می‌کند.

Blockly که برای کودکان ده ساله یا بزرگتر طراحی شده است، اجازه می دهد تا زبان های برنامه نویسی را در لحظه تغییر دهید. علاوه بر این، آن ستون فقرات Android App Inventor است. به طور کلی، Blockly برای کودکان بالای 10 سال محیطی قوی برای یادگیری برنامه نویسی یا نحوه زبان های برنامه نویسی کودکان کدنویسی فراهم می کند.

ویژگی‌ها: از بلوک‌های ساختمانی به هم پیوسته استفاده می‌کند، می‌تواند کد را در چندین زبان برنامه‌نویسی مختلف تولید کند، کد در کنار صفحه کدنویس قابل مشاهده است، توانایی تغییر زبان برنامه‌نویسی در لحظه، ستون فقرات برای Android App Inventor، ایده‌آل برای آموزش کدنویسی به همه بچه‌ها سن و غیره

معایب:عملکرد محدود فراتر از کدنویسی اولیه. به کاربران اجازه ایجاد بلوک های سفارشی را نمی دهد. گروه سنی پیشنهادی: 10+

پلتفرم مورد نیاز: ویندوز، زبان های برنامه نویسی کودکان سیستم عامل مک، لینوکس. وب سایت: بلوکی  شماره 6) پایتون پایتون

یکی از ساده‌ترین زبان‌های کدنویسی برای یادگیری، پایتون برای عملیاتی شدن تنها به چند خط کد نیاز دارد. این بدان معنی است که حتی برای مبتدیان، مانند بچه ها، یادگیری نحوه ایجاد برنامه ها یا برنامه های کاربردی با استفاده از پایتون نسبتا آسان است.

Python که در زمینه های بسیار پیشرفته مانند هوش مصنوعی و امنیت سایبری استفاده می شود، یک زبان برنامه نویسی فوق العاده همه کاره است و می توان از آن برای ایجاد پروژه های محاسباتی عددی و علمی، چارچوب های وب و بازی های ویدئویی استفاده کرد.

ویژگی ها: سینتکس بدون عارضه، جعبه ابزار Pygame، کتاب ها و آموزش های مبتدی، زبان برنامه نویسی همه کاره و غیره.

معایب:تمرین منظم و مداوم برای زبان های برنامه نویسی کودکان یادگیری زبان مورد نیاز است. توسط iOS یا Android پشتیبانی نمی شود. گروه سنی پیشنهادی: 10-18 پلتفرم مورد نیاز: ایرانیان سایبر سیستم عامل مک، ویندوز، لینوکس. وب سایت: پایتون  شماره 7) جاوا اسکریپت جاوا اسکریپت

یک زبان برنامه نویسی رویه ای و شی گرا، جاوا اسکریپت در تمام مرورگرهای وب بومی است. به‌علاوه، برای برنامه‌های روبه‌روی مشتری یا جلویی استفاده می‌شود. این بدان معنی است که رایانه کاربر جایی است که اقدامات جاوا اسکریپت اجرا می شود.

کودکانی که به این زبان برنامه نویسی تسلط دارند می توانند اسناد ساده موجود در وب را به بازی ها و برنامه های کاربردی کاربر پسند تبدیل کنند. این زبان برنامه نویسی برای بچه هایی که قبلاً تجربه کدنویسی در زبان برنامه نویسی پایتون یا اسکرچ را دارند، بهترین است. به طور کلی، جاوا اسکریپت یک زبان عالی برای کودکان برای یادگیری کدنویسی مبتنی بر متن است.

ویژگی ها: زبان برنامه نویسی OOP و رویه ای، سبک وزن، حساس به حروف بزرگ، فناوری سمت مشتری، اعتبارسنجی ورودی کاربر، مبتنی بر مفسر، بیانیه کنترل، مدیریت رویداد و غیره.

معایب:عدم وجود امکانات رفع اشکال  تابع Bitwise کند. گروه سنی پیشنهادی: 10-12 پلتفرم مورد نیاز: ویندوز، سیستم عامل مک، لینوکس. وب سایت: جاوا اسکریپت  شماره 8) یاقوت سرخ یاقوت سرخ

یک زبان برنامه نویسی شی گرا، روبی یک زبان برنامه نویسی برای بچه ها با نحو واضح است.

Ruby یک زبان برنامه نویسی است که از فلسفه اصل کمترین شگفتی (POLA) پیروی می کند، به گونه ای طراحی شده است که کدنویسی را تا حد امکان ساده و بدون پیچیدگی می کند. این زبان برنامه نویسی طبیعی، سازگار و به راحتی قابل یادآوری است.

ویژگی‌ها: شی گرا، حساس به حروف کوچک زبان های برنامه نویسی کودکان ، انعطاف‌پذیری، روش‌های تک‌تن، ویژگی‌های بیانی، قراردادهای نام‌گذاری، میکس‌ها، جداکننده‌های بیانیه، تایپ پویا، تایپ اردک، قابل حمل، مدیریت استثنا و غیره.

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : زبان های برنامه نویسی کودکان, نویسنده : programmingadult بازدید : 216 تاريخ : يکشنبه 1 خرداد 1401 ساعت: 1:24