زبان های برنامه نویسی کودکان

ساخت وبلاگ

معایب:پردازش کندکمبود انعطاف زبان های برنامه نویسی کودکان پذیری روه سنی پیشنهادی: 5+پلتفرم مورد نیاز: Windows، Mac OS، UNIX.  وب سایت:  وبیشماره 9) آلیس

Alice یک ابزار رایگان سه بعدی است که برای آموزش مفاهیم برنامه نویسی شی گرا طراحی شده است. برای بچه ها، می تواند یک راه عالی برای ایجاد بازی یا انیمیشن به عنوان Alic باشدe به آنها اجازه می دهد تا صحنه ها، مدل های سه بعدی و حرکات دوربین را با استفاده از رویکرد بلوک های ساختمان برنامه ریزی کنند.

علاوه بر موارد فوق، دکمه پخش آسان و رابط کشیدن و رها کردن آلیس یادگیری زبان برنامه نویسی را برای کودکان بسیار آسان می کند. به طور کلی، آلیس یک زبان های برنامه نویسی کودکان راه عالی برای کودکان برای یادگیری کدنویسی در یک محیط بصری مبتنی بر بلوک است.

ویژگی ها: برنامه نویسی شی گرا، کدگذاری drag-n-drop، محیط بصری مبتنی بر بلوک و غیره.

معایب:سطح بالایی از تاخیر در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی.بدون تبدیل به exe گروه سنی پیشنهادی: 10+پلتفرم مورد نیاز: سیستم عامل مک، ویندوز، لینوکس.وب سایت: آلیس نتیجه

همه زبان‌های برنامه‌نویسی بچه‌ها که در بالا ذکر شده‌اند، جوانب مثبت و منفی دارند. بنابراین، بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان بر اساس ترجیحات فردی کودک متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال، جاوا انتخاب خوبی برای تشویق کودکان به شروع برنامه نویسی است، زیرا Minecraft، یک بازی محبوب در بین بچه ها، با استفاده از زبان برنامه نویسی زبان های برنامه نویسی کودکان جاوا توسعه یافته است. هنگامی که بچه ها برای یادگیری جاوا انگیزه پیدا کردند، می توانید به آنها یاد دهید که چگونه از منطق در کدنویسی استفاده کنند و چندین مشکل را با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا حل کنند.

از سوی دیگر، سوئیفت برای آموزش برنامه نویسی به کودکان با استفاده از زبان برنامه نویسی که نیاز به حداقل کدنویسی دارد و دارای ویژگی های پیشرفته است، گزینه خوبی است. ++C می تواند راهی عالی برای آموزش به بچه ها باشد که چگونه برنامه های کاربردی برای ویندوز ایجاد کنند.

از اسکرچ می‌توان برای ایجاد پایه‌ای محکم برای یادگیری ایرانیان سایبر نحوه کدنویسی برای کودکان استفاده کرد، در حالی که Blockly می‌تواند برای فراهم کردن محیطی قوی برای یادگیری برنامه‌نویسی برای کودکان بالای 10 سال ایده‌آل باشد، زیرا به آنها اجازه می‌دهد زبان برنامه‌نویسی را به سرعت زبان های برنامه نویسی کودکان تغییر دهند.

ادامه مطلب =>> زبان های برنامه نویسی کاربردی برتر را مرور و مقایسه کنیدفرآیند بررسی ما

نویسندگان ما بیش از 8 ساعت را صرف تحقیق در مورد بهترین زبان های برنامه نویسی برای بچه ها کرده اند که بالاترین امتیاز را در سایت های بررسی دارند. برای رسیدن به لیست نهایی بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان، آنها 12 زبان برنامه نویسی مختلف را در نظر گرفته و بررسی کرده اند و بیش از 15 بررسی از کاربران و کارشناسان را خوانده اند. این تحقیق در واقع توصیه های ما را قابل اعتماد می کند.

 فناوری در حال متحول کردن همه جنبه های زندگی ما است. همیشه برخی از نوآوری ها یا پیشرفت های جدید در دنیای فناوری وجود دارد که بر ما تأثیر می گذارد. چه یک بازی ویدیویی محبوب باشد یا یک ابزار جدید، همه جا درباره آن می شنویم. بنابراین جای تعجب نیست که کودکان روز به روز بیشتر به برنامه نویسی علاقه مند می شوند – زیرا این پایه و اساس تمام فناوری هایی است که امروز داریم.

برای بچه هایی که از سنین جوانی به کامپیوتر و نحوه کارشان علاقه دارند، آشنایی با کدنویسی می تواند راهی عالی برای پرورش تفکر انتقادی باشد. یادگیری یک زبان برنامه نویسی از طریق کلاس های کدنویسی یا خودآموزی می تواند آنها را به مهارت های ارزشمندی مجهز کند که می توانند برای ساخت بازی های ویدئویی، برنامه های کامپیوتری و شاید روزی از آنها در حرفه خود استفاده کنند.

اگر کودکی با فناوری دارید که به برنامه نویسی علاقه مند زبان های برنامه نویسی کودکان است، در اینجا نکاتی در مورد نحوه انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای کودکان و هفت گزینه برتر وجود دارد.

زبان های برنامه نویسی برای کودکان 7 بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : زبان های برنامه نویسی کودکان, نویسنده : programmingadult بازدید : 225 تاريخ : يکشنبه 1 خرداد 1401 ساعت: 1:26