آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

ساخت وبلاگ

اگرچه جاوا یک زبان برنامه نویسی ضروری برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان توسعه برنامه های کاربردی برای اندروید است، اما می توانیم از محیط های برنامه نویسی برای توسعه بدون جاوا نیز استفاده کنیم. از جمله این محیط ها که شامل استفاده از این زبان نمی شود، می توان به عنوان مثال به Basic4Android اشاره کرد.

این یک محیط گرافیکی تر و کمتر انتزاعی است که به ما امکان می دهد تا در حالی که در حال برنامه ریزی هستیم، پیشرفت ها را به تدریج ببینیم. Mono همچنین برای استفاده با ویژوال بیسیک با دانلود Mono SDK برای اندروید بسیار مفید است.

 

HTML5 را فراموش نکنید، یک زبان برنامه نویسی آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان که مخصوصا برای کسانی که قبلا صفحات وب را با HTML ایجاد کرده اند مفید است. این یک زبان بسیار همه کاره است، با محتوایی که با پلتفرم های مختلف سازگار است. این به شما امکان می دهد تقریباً فوراً به روز رسانی کنید.

از امکانات عالی ارائه شده توسط روبوتو نیز نباید غافل شد. می توان با دانلود کنسول و اسکریپت ها به راحتی از آن استفاده کرد و از طریق آن شروع به توسعه برنامه ها کرد. InDesign CS6 برای تبدیل نشریات به برنامه های کاربردی قابل دانلود بسیار مفید است. این به ویژه برای انتشارات، مانند کتاب، مجلات، روزنامه ها و کاتالوگ مناسب است. برای تبدیل همه این محتواها به برنامه‌ها، بدون نیاز به یادگیری برنامه‌نویسی، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که InDesign CS6 را دانلود کرده،

سپس Adobe Content View را دانلود کرده و مجوزی بخریم که می‌تواند با توجه به تعداد انتشارات متفاوت باشد. اندروید پر استفاده ترین سیستم عامل دنیاست. جاوا و کاتلین دو زبان برنامه نویسی اصلی هستند که برای ساخت برنامه های اندروید استفاده می شوند. در حالی که جاوا یک زبان برنامه ایرانیان سایبر نویسی قدیمی است، کاتلین یک زبان برنامه نویسی مدرن، سریع، واضح و در حال تکامل است.

اندروید از چه زبان برنامه نویسی آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان استفاده می کند؟

زبان رسمی توسعه اندروید جاوا است. بیشتر اندروید به زبان جاوا نوشته شده است و API های آن به گونه ای طراحی شده اند که در اصل از جاوا فراخوانی شوند. توسعه برنامه های C و C ++ با استفاده از کیت توسعه بومی Android (NDK) امکان پذیر است، اما این چیزی نیست که گوگل آن را تبلیغ می کند.

چه زبان برنامه نویسی در تلفن های همراه استفاده می شود؟

جاوا. از زمانی که اندروید به طور رسمی در سال 2008 راه اندازی شد، جاوا زبان توسعه پیش فرض برای نوشتن برنامه های اندروید بوده است. این زبان شی گرا برای اولین بار در سال 1995 ایجاد شد. اگرچه جاوا دارای اشکالات نسبتاً زیادی است، اما همچنان محبوب ترین زبان برای توسعه اندروید است.

آیا C ++ برای برنامه های اندروید استفاده می شود؟

اکنون C ++ را می توان برای هدف قرار دادن آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان اندروید و تولید برنامه های Native-Activity اندروید کامپایل کرد. این پلتفرم هنگام کامپایل برای اندروید از زنجیره ابزار CLANG استفاده می کند. (مایکروسافت این ویژگی را به صورت داخلی برای توسعه برنامه های اندروید خود توسعه داده است.

آیا جاوا هنوز برای توسعه اندروید استفاده می شود؟

از زمان معرفی، جاوا به عنوان زبان رسمی برای توسعه اندروید تا حدود سال 2017 بدون چالش باقی مانده است، زمانی که اندروید Kotlin را به عنوان یک زبان رسمی دیگر به رسمیت شناخت. … Kotlin به طور کامل با زبان برنامه نویسی جاوا سازگار است.

آیا می توانیم از پایتون در اندروید آموزش برنامه نویسی به کودکان استفاده کنیم؟

اسکریپت های پایتون را می توان در اندروید با استفاده از لایه اسکریپت برای اندروید (SL4A) در ترکیب با یک مفسر پایتون برای اندروید اجرا کرد. پروژه SL4A اسکریپت نویسی را در اندروید امکان پذیر می کند، از بسیاری از زبان های برنامه نویسی از جمله Python، Perl، Lua، BeanShell، JavaScript، JRuby و shell پشتیبانی می کند.

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان, نویسنده : programmingadult بازدید : 162 تاريخ : شنبه 21 خرداد 1401 ساعت: 19:52