آموزش صفرتا صد نرم افزار اسکرچ

ساخت وبلاگ

این یک پنجره کوچکتر است که درست در زیر  آموزش صفرتا صد نرم افزار اسکرچ مرحله قرار دارد و لیستی از جن ها را نشان می دهد (اصطلاحی که برای فراخوانی تصاویر متحرک در Scratch، در عمل، کاراکترها استفاده می شود). در پروژه پیش فرض در میان جن ها، گربه نارنجی، طلسم Scratch را خواهیم یافت.

 

لیست بلوک ها

در مرکز صفحه قرار دارد و ستونی است که شامل تمام بلوک های برنامه نویسی است که به دسته های مختلف تقسیم می شوند. هر نوع بلوک دارای یک عملکرد آموزش صفرتا صد نرم افزار اسکرچ خاص و رنگ خاص خود است تا به راحتی آن را تشخیص دهید. این در واقع پالت خلاقانه ما است که از میان آن بلوکی را که برای ساختن اسکریپت خود نیاز داریم انتخاب می کنیم.

منطقه اسکریپت

 

مستطیل خاکستری بزرگ سمت راست منطقه اصلی کار ما خواهد بود. این پشت صحنه است، جایی که بلوک ها برای ایجاد اسکریپت ها کشیده و  آموزش صفرتا صد نرم افزار اسکرچ مرتب می شوند.

پس از اتمام پروژه، می توانیم آن را در رایانه خود ذخیره کنیم. دفعه بعد که می خواهیم روی آن کار کنیم، به سادگی فایل را در ویرایشگر بارگذاری کرده و پروژه را ادامه دهیم.

آیا می توان از اسکراچ فقط به صورت آنلاین استفاده کرد؟

Scratch تقریباً از هر مرورگری قابل دسترسی آموزش صفرتا صد نرم افزار اسکرچ است (با افزونه Flash نصب شده!). اگر از طرف دیگر ترجیح می دهیم به صورت آفلاین کار کنیم،  ایرانیان سایبر می توان نرم افزار Scratch سازگار با ویندوز، مک و برخی از نسخه های لینوکس را دانلود کرد. 

متأسفانه، وابستگی اسکرچ به فلش اجازه نمی دهد که روی اکثر تبلت ها کار کند. در حال حاضر، کسانی که می‌خواهند از تبلت خود برنامه‌نویسی کنند، باید به Scratch Jr، برنامه‌ای با نسخه ساده‌شده Scratch برای کودکان کوچک‌تر بسنده کنند.

من نمی توانم برای شروع صبر کنم! با خراش از کجا شروع کنم؟

شروع بازی با Scratch بسیار آسان است، فقط به وب سایت رسمی بروید.

یک مقدمه عالی توسط آموزش How to start with Scratch ارائه شده است، آموزش نرم افزار اسکرچ جایی که ما به صورت گام به گام یاد می گیریم که چگونه با بلوک ها کار کنیم تا اسکریپت های کامل بسازیم (و یک گربه و یک دختر را به رقص درآوریم

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : آموزش صفرتا صد نرم افزار اسکرچ, نویسنده : programmingadult بازدید : 90 تاريخ : سه شنبه 25 مرداد 1401 ساعت: 22:32