برنامه نویسی جاوا چیست

ساخت وبلاگ

برنامه نویسی جاوا در ویکی بوک
جاوا یک زبان برنامه نویسی سطح بالا، برنامه نویسی جاوا چیست مبتنی بر کلاس و شی گرا است که به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان وابستگی های پیاده سازی کمتری داشته باشد. این یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است برنامه نویسی جاوا چیست که به برنامه نویسان اجازه می دهد یک بار بنویسند، در هر کجا اجرا شوند (WORA)، [17] به این معنی که کد جاوا کامپایل شده می تواند برنامه نویسی جاوا چیست بر روی تمام پلتفرم هایی که جاوا را پشتیبانی می کنند بدون نیاز به کامپایل مجدد اجرا شود.[18] برنامه های جاوا معمولاً به بایت کدی کامپایل می شوند که می تواند بر روی هر ماشین مجازی جاوا (JVM) بدون توجه به معماری رایانه زیرین اجرا شود. سینتکس جاوا شبیه به C و C++ است، اما امکانات سطح پایین کمتری نسبت به هر یک از آنها دارد. زمان اجرا جاوا قابلیت های پویا (مانند بازتاب و اصلاح کد زمان اجرا) را فراهم می کند که معمولاً در زبان های کامپایل شده سنتی موجود نیستند. از سال 2019، جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی مورد استفاده طبق GitHub بود، [19][20] به ویژه برای برنامه های وب سرویس گیرنده-سرور، با 9 میلیون توسعه دهنده گزارش شده است.[21]

جاوا در اصل توسط جیمز گاسلینگ در Sun Microsystems توسعه داده شد. در می 1995 به عنوان یک جزء ایرانیان سایبر اصلی از پلتفرم جاوا Sun Microsystems منتشر شد. برنامه نویسی جاوا چیست کامپایلرهای جاوا، ماشین های مجازی و کتابخانه های کلاس اصلی و مرجع پیاده سازی شده توسط Sun تحت مجوزهای اختصاصی منتشر شدند. از ماه مه 2007، مطابق با مشخصات فرآیند جامعه جاوا، سان بیشتر فناوری های جاوا خود را تحت مجوز GPL-2.0-فقط مجوز مجدد داده بود. Oracle ماشین مجازی جاوا HotSpot خود را ارائه می دهد، با این حال پیاده سازی مرجع رسمی OpenJDK JVM است که نرم افزار منبع باز رایگان است برنامه نویسی جاوا چیست و توسط اکثر توسعه دهندگان استفاده می شود و JVM پیش فرض برای تقریبا تمام توزیع های لینوکس است.

از مارس 2022، جاوا 18 آخرین نسخه است، در حالی که جاوا 17، 11 و 8 نسخه های فعلی پشتیبانی طولانی مدت (LTS) هستند. اوراکل آخرین به‌روزرسانی عمومی بدون هزینه را برای نسخه قدیمی Java 8 LTS در ژانویه 2019 برای استفاده تجاری منتشر کرد، اگرچه در غیر این صورت همچنان جاوا 8 را با به‌روزرسانی‌های عمومی برای استفاده شخصی به طور نامحدود پشتیبانی می‌کند. برنامه نویسی جاوا چیست سایر فروشندگان شروع به ارائه ساخت‌های بدون هزینه OpenJDK 18 و 8، 11 و 17 کرده‌اند که همچنان امنیت و ارتقاءهای دیگر را دریافت می‌کنند.

Oracle (و دیگران) به دلیل مشکلات امنیتی حل نشده در نسخه های قدیمی تر، به شدت توصیه می کنند که نسخه های منسوخ و پشتیبانی نشده جاوا را حذف نصب کنید.[22] اوراکل به برنامه نویسی جاوا چیست کاربران خود توصیه می کند که فوراً به یک نسخه پشتیبانی شده مانند یکی از نسخه های LTS (8، 11، 17) منتقل شوند.

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی جاوا چیست, نویسنده : programmingadult بازدید : 77 تاريخ : شنبه 5 شهريور 1401 ساعت: 12:20