برنامه نویسی جاوا چیست

ساخت وبلاگ

جاوا چیست؟
جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره، برنامه نویسی جاوا چیست مبتنی بر کلاس و شی گرا است که برای داشتن وابستگی های پیاده سازی کمتر طراحی شده است. این یک پلت فرم محاسباتی برای توسعه برنامه است. بنابراین جاوا سریع، امن و قابل اعتماد است. به طور گسترده ای برای توسعه برنامه های جاوا در لپ تاپ ها، مراکز داده، برنامه نویسی جاوا چیست کنسول های بازی، ابررایانه های علمی، تلفن های همراه و غیره استفاده می شود.

پلتفرم جاوا چیست؟
Java Platform مجموعه ای از برنامه هایی است که به برنامه نویسان کمک می کند تا برنامه های برنامه نویسی جاوا را به طور موثر توسعه دهند و اجرا کنند. برنامه نویسی جاوا چیست این شامل یک موتور اجرایی، یک کامپایلر و مجموعه ای از کتابخانه ها در آن است. مجموعه ای از نرم افزارها و مشخصات کامپیوتری است. جیمز گاسلینگ پلتفرم جاوا را در Sun Microsystems توسعه داد و شرکت Oracle بعداً آن را خریداری کرد.

اجزای زبان برنامه نویسی جاوا
یک برنامه نویس جاوا برنامه ای را به زبانی که توسط انسان قابل خواندن است به نام کد منبع می نویسد. بنابراین، CPU یا تراشه ها هرگز کد منبع نوشته شده در هیچ زبان برنامه نویسی برنامه نویسی جاوا چیست را درک نمی کنند.

این کامپیوترها یا تراشه ها فقط یک چیز را درک می کنند که به آن زبان ماشین یا کد می گویند. این کدهای ماشین در سطح CPU اجرا می شوند. بنابراین، کدهای ماشین متفاوتی برای مدل های دیگر CPU خواهد بود.

با این حال، باید نگران کد ماشین باشید، زیرا برنامه نویسی ایرانیان سایبر همه چیز در مورد کد منبع است. ماشین این کد منبع را می‌فهمد و آن‌ها را به کد قابل فهم ماشینی، که یک کد اجرایی است، ترجمه می‌کند.

همه این عملکردها در داخل 3 مؤلفه پلتفرم جاوا زیر رخ می دهند:

کیت توسعه جاوا (JDK)
JDK یک محیط توسعه نرم افزار است که برای ساخت اپلت ها و برنامه های جاوا استفاده می شود. فرم کامل JDK کیت توسعه جاوا است. توسعه دهندگان جاوا می توانند برنامه نویسی جاوا چیست از آن در Windows، macOS، Solaris و Linux استفاده کنند. JDK به آنها در کدنویسی و اجرای برنامه های جاوا کمک می کند. امکان نصب بیش از یک نسخه JDK روی یک کامپیوتر وجود دارد.

چرا از JDK استفاده کنیم؟
در اینجا دلایل اصلی استفاده از JDK وجود دارد:

JDK شامل ابزارهای مورد نیاز برای نوشتن برنامه های جاوا و JRE برای اجرای آنها است.
این شامل یک کامپایلر، راه‌انداز برنامه جاوا، Appletviewer و غیره است.
کامپایلر کد نوشته شده در جاوا را به کد بایت تبدیل می کند.
راه‌انداز برنامه جاوا یک JRE را باز می‌کند، کلاس لازم را بارگیری می‌کند و روش اصلی آن را اجرا می‌کند.
ماشین مجازی جاوا (JVM):
ماشین مجازی جاوا (JVM) موتوری است که یک محیط زمان اجرا برای هدایت کد جاوا یا برنامه های کاربردی فراهم می کند. بایت کد جاوا را به زبان ماشین تبدیل می کند. JVM بخشی از Java Run Environment (JRE) است. برنامه نویسی جاوا چیست در سایر زبان های برنامه نویسی، کامپایلر کد ماشینی را برای یک سیستم خاص تولید می کند. با این حال، کامپایلر جاوا کدی را برای یک ماشین مجازی به نام ماشین مجازی جاوا تولید می کند.

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی جاوا چیست, نویسنده : programmingadult بازدید : 74 تاريخ : شنبه 5 شهريور 1401 ساعت: 12:24