آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ

ساخت وبلاگ

چالش برنامه نویس پیشرفته شماره 1: یک اسپرایت آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ جدید بسازید و از ابزار رنگ برای ساختن یک ماز ​​استفاده کنید. اگر گربه دیواره های پیچ و خم را لمس کرد، آن را به حالت اول بازگردانید. (اگر گربه برای پیچ و خم خیلی بزرگ است، از بلوک "اندازه به __" استفاده کنید تا آن را کوچکتر کنید.)

چالش برنامه نویس پیشرفته شماره 2: یک خط هدف/پایان را در پیچ و خم خود اضافه کنید. از آنجا، یا سطح جدیدی برای بازی خود بسازید، یا کاری کنید که شخصیت خود هر کاری که می خواهید به عنوان یک رقص پیروزی کوچک انجام دهد. اشتیاق چین به آموزش کدنویسی به کودکان با موانع جدیدی روبرو شده است زیرا سازمان‌ها و دانش‌آموزان یک ابزار ضروری را از دست می‌دهند: زبان برنامه‌نویسی Scratch که آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ توسط گروه Lifelong Kindergarten در آزمایشگاه رسانه MIT توسعه یافته است.

کاربران اینترنت مستقر در چین دیگر نمی توانند به وب سایت Scratch دسترسی داشته باشند. Greatfire.org، سازمانی که بر سانسور اینترنت در چین نظارت می کند، نشان می دهد که این وب سایت در اوایل 20 اوت 100٪ مسدود شده است، در حالی که یک کاربر Scratch این ممنوعیت را در 14 آگوست علامت گذاری کرده است.

نزدیک به 60 میلیون کودک در سراسر جهان از زبان ایرانیان سایبر برنامه نویسی بصری اسکرچ برای ساخت بازی ها، انیمیشن ها، داستان ها و موارد مشابه استفاده کرده اند. این آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ شامل دانش‌آموزان در چین می‌شود، زیرا این کشور تلاش می‌کند تا 200 میلیون کودک خود را به استعدادهای فناوری در سطح جهانی تبدیل کند.

در آخرین شمارش، 5.65٪ یا 3 میلیون از کاربران ثبت نام شده Scratch در چین مستقر هستند، اگرچه دامنه دسترسی آن بیشتر از رقمی است که نشان می دهد زیرا بسیاری از توسعه دهندگان چینی مشتقاتی را بر اساس Scratch، یک نرم افزار منبع باز، ساخته اند.

یک خبرگزاری دولتی در 21 آگوست گزارش داد، پروژه‌های روی اسکرچ حاوی «محتوای تحقیرآمیز، جعلی و افتراآمیز زیادی در مورد چین» است، از جمله قرار دادن هنگ آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ کنگ، ماکائو و تایوان در فهرست کشویی «کشورها».

این مقاله اضافه می‌کند که «هر سرویسی که اطلاعات را در چین توزیع می‌کند» باید با مقررات محلی مطابقت داشته باشد و وب‌سایت و انجمن کاربران Scratch در این کشور بسته شده است.

ویرایشگر Scratch که مدعی کدنویس ها در همه کشورهای جهان است و به بیش از 50 زبان در دسترس است، قابل دانلود و استفاده آفلاین است. این بدان معناست که کاربران چینی که این نرم‌افزار را نصب کرده‌اند می‌توانند در حال حاضر به استفاده از آن ادامه دهند. مشخص نیست که آیا این محدودیت شامل به‌روزرسانی‌های نسخه آتی نرم‌افزار می‌شود یا خیر.

نمی توان فوراً برای اظهار نظر با تیم اسکرچ تماس گرفت. ممنوعیت آن در چین، اگر ثابت شود دائمی است، احتمالاً حمایت از جایگزین های داخلی را افزایش می دهد.

اسکرچ به طور گسترده در چین توسط کاربران آموزش ساخت بازی با اسکرچ دانشجو استفاده می شود. آنکی ژو، مدیر اجرایی Dream Codes True مستقر در شنژن، یک استارت‌آپ کدنویسی که کودکان دبستانی و متوسطه را هدف قرار می‌دهد، گفت: در داخل مدارس، از آن در بسیاری از 

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ, نویسنده : programmingadult بازدید : 86 تاريخ : شنبه 5 شهريور 1401 ساعت: 22:24