آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ

ساخت وبلاگ

کتاب‌های رسمی فناوری اطلاعات برای دانش‌آموزان آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ مدارس ابتدایی استفاده می‌شود. "مسابقات کدنویسی زیادی برای بچه هایی که از Scratch استفاده می کنند وجود دارد."

در واقع، نفوذ اسکرچ به سیستم مدارس دولتی همان چیزی است که در ابتدا مقامات چینی را نگران کرده بود. مقاله ای که در 11 اوت در مورد یک رسانه دولتی متمرکز بر جوانان منتشر شد، به شدت انتقاد کرد:

پلتفرم هایی مانند Scratch تعداد زیادی کاربر جوان چینی دارند. دقیقاً به همین دلیل است که پلت فرم باید خود انضباط را اعمال کند. اجازه دادن به جریان آزاد گفتمان آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ ضد چین و جدایی طلبانه باعث آسیب به احساسات مردم چین، عبور از خط قرمز چین و مسموم شدن نسل آینده چین خواهد شد.

عنوان مقاله نگرش پکن را نسبت به فناوری‌های وارداتی، از جمله فناوری‌هایی که منبع باز و آموزشی و بی‌ضرر هستند، نشان می‌دهد: چین باز «بیگانه‌هراسی» نیست، بلکه باید «سم‌زدایی» کند.

صرف‌نظر از محتوای «مشکل‌آمیز» تولید شده توسط کاربر در اسکرچ، چین احتمالاً فعالان فناوری بومی بیشتری را تشویق به رشد خواهد کرد، همانطور که در تلاشی گسترده برای بومی‌سازی نیمه‌رساناها و حتی میزبانی کد منبع انجام داده است.

خارج از کتاب های درسی، اسکرچ راه خود را به مراکز ایرانیان سایبر گران قیمت بعد از مدرسه در سراسر چین پیدا کرده بود. برخی از بنیانگذاران چینی در این صنعت آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ به TechCrunch گفتند که برخی از شرکت ها به طور عمومی کدهای منبع باز Scratch را به عنوان پایه و اساس خود نسبت می دهند، در حالی که برخی دیگر شبیه سازی هایی می سازند که ادعا می کنند ساخت داخل هستند.

Scratch مانند معیار نرم افزار برنامه نویسی کودکان است. یی ژانگ، بنیانگذار Tangiplay، یک استارت‌آپ مستقر در شنژن که به کودکان کدنویسی از طریق سخت‌افزار را آموزش می‌دهد، می‌گوید: اکثر والدین در مورد Scratch از برنامه‌های فوق برنامه یاد می‌گیرند، که تمایل دارند تمام ترافیک وب را به جای هدایت کاربران به Scratch برای خودشان نگه دارند.

علیرغم محبوبیت اسکرچ در چین، رقبای با آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ هر اندازه ای ظاهر شده اند. این شامل کد مائو پنج ساله است، یک استارت‌آپ شنژن که یک بازیگر اولیه و اصلی در این فضا است - و توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر به خوبی تامین مالی می‌شود. این استارت‌آپ با زبان بچه گربه‌ای که آن را «محکم‌تر از اسکرچ» توصیف می‌کند، در 21 کشور، بیش از 30 میلیون کاربر و حدود 11000 مشتری سازمانی حضور دارد. شرکت های اینترنتی NetEase و Tencent نیز محصولات خود را برای کدنویسان جوان ارائه کرده اند.

ژو، که استارت آپ او نیز در شنژن مستقر است، گفت: "اگر این چیزی دائمی است و اگر مسابقات و مدارس جریان اصلی استفاده از آن را متوقف کنند، ما نیز استفاده از آن را متوقف خواهیم کرد." مائو و ماکبلاکScratch یک زبان برنامه نویسی اولیه است که از یک کدنویسی به سبک "ساختمان" برای ایجاد داستان های متحرک، بازی های تعاملی، شبیه سازی ها و آثار هنری زیبا استفاده می کند. در استفاده از اسکرچ، فراگیران با مفاهیم اولیه کدنویسی آشنا می شوند و مهارت های تفکر محاسباتی خود را توسعه می دهند و در عین حال ایده های خود را زنده می کنند. در این مجموعه، اصول اولیه اسکرچ معرفی می شود تا مهارت های اساسی مورد نیاز برای شروع ایجاد در اسکرچ در اختیار زبان آموزان قرار گیرد.

Scratch با سازماندهی انواع کدهایی که می توانید  آموزش ساخت بازی با اسکرچ از آنها در دسته بندی ها استفاده کنید، کار را برای زبان آموزانی که تازه شروع کرده اند آسان می کند. بلوک‌های کد بر اساس دسته‌های زیر گروه‌بندی می‌شوند: حرکت، ظاهر، صدا، رویدادها، کنترل‌ها، سنجش، 

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ, نویسنده : programmingadult بازدید : 113 تاريخ : شنبه 5 شهريور 1401 ساعت: 22:27