programmingadult

ساخت وبلاگ

برای چندین سال متوالی، دوره  کلاس برنامه نویسی از صفر تا صد یکی از ده زبان برنامه نویسی پرکاربرد در بین حرفه ای ها بوده است. به ویژه در سال 2021، این زبان جایگاه هشتم را به خود اختصاص داد و بیش از 30 درصد از پاسخ دهندگان را جمع آوری کرد.

 

در اصل، TypeScript جاوا اسکریپت با نحو برای انواع است. جاوا اسکریپت را با آسان‌تر خواندن و اشکال‌زدایی آن ساده می‌کند. یعنی یک زبان کاملاً تایپ شده است که ابزارهای کارآمد در هر مقیاسی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. به طور خاص، TypeScript یک IDE جاوا اسکریپت و برخی از روش ها، از جمله بررسی استاتیک را ارائه می دهد. به عبارت دیگر، این زبان برنامه نویسی خواندن و درک کد را آسان تر می کند.

 

ویژگی های TypeScript:

 

بلوک های اصلی برنامه شما را از دوره  کلاس برنامه نویسی از صفر تا صد جاوا اسکریپت پذیرفته است

 

TypeScript از دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت پشتیبانی می کند

 

قابل حمل در مرورگرها، دستگاه ها و سیستم عامل ها

 

آر زبان برنامه نویسی در دوره  کلاس برنامه نویسی از صفر تا صد بین متخصصان محبوبیت بسیار کمتری دارد و تنها 5 درصد از متخصصان دنیا از آن استفاده می کنند. اما دلیلی برای این وجود دارد - R زبانی است که برای محاسبات آماری و گرافیک طراحی شده است. برای تجزیه و تحلیل و تجسم داده ها و همچنین برای آزمایش های مختلف با داده ها استفاده می شود. علاوه بر این، به گفته کارشناسان، آستانه ورود بالاتری دوره  کلاس برنامه نویسی از صفر تا صد نسبت به همان پایتون دارد.

 

ویژگی های R:

R یک محیط نرم افزار منبع باز است

قابلیت های گرافیکی قوی

می تواند محاسبات آماری پیچیده را انجام دهد

پس از اتمام دانلود، اگر از ویندوز استفاده آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا می کنید، فایل .exe به دست آمده را باز کنید، روی دکمه Yes و سپس روی دکمه Continue کلیک کنید و منتظر بمانید تا Visual Studio نصب شود. سپس، بخش دستگاه‌های موبایل و بازی‌ها را بیابید، کادر مربوط به زبان برنامه‌نویسی مورد علاقه خود را علامت بزنید (مثلاً توسعه برنامه‌های کاربردی برای دستگاه‌های تلفن همراه با C ++) و دکمه نصب را فشار دهید.

از طرف دیگر، اگر از macOS استفاده می کنید، بسته .dmg به دست آمده را باز کنید، روی نماد نصب کننده برنامه در پنجره باز شده دوبار کلیک کنید و در صفحه بعدی، روی دکمه Continue کلیک کنید. سپس برای نصب مؤلفه لازم برای توسعه برنامه‌های کاربردی بر اساس پلتفرم موبایل Google، کادر کنار مورد Android را علامت بزنید و برای تکمیل تنظیمات، دکمه Install را فشار دهید.

حال، صرف نظر از سیستم عامل در حال استفاده آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا ، اگر یک حساب کاربری ویژوال استودیو دارید، از طریق آن وارد شوید، در غیر این صورت لینک را انتخاب کنید تا از این مرحله اجتناب کنید و مراحل پیکربندی اولیه مختصری که به شما پیشنهاد شده است را دنبال کنید، سپس بر روی دکمه کلیک کنید. ویژوال استودیو را راه اندازی کنید. سپس مورد Create a new project را انتخاب کنید، یکی از قالب های از پیش تعیین شده موجود را برای شروع توسعه برنامه خود انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید.

در این مرحله، نامی را به پروژه اختصاص دهید، مسیر ذخیره آن و نامی را که می خواهید به کانتینر اختصاص دهید با پر کردن فیلدهای مربوطه در صفحه انتخاب کنید. در نهایت آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا بر روی دکمه Create کلیک کنید.

پس از آن، خود را در مقابل ویرایشگر اصلی برنامه خواهید دید: در سمت راست بخش های Solution Explorer و Properties وجود دارد که به ترتیب اجازه می دهد تا ساختار پروژه و ویژگی های عناصر مختلف اضافه شده را در مرکز مشاهده کنید. بخشی را پیدا کنید که قسمت های کد را نشان می دهد، در حالی که در بالا نوار ابزار و نوار منو با تمام دکمه ها و عملکردهای مفید برای تغییر برنامه شما وجود دارد.

هنگامی که صلاح می دانید، می توانید با کلیک بر ایرانیان سایبر روی آیتم File (بالا سمت چپ) و روی کلمه Save [نام پروژه] پیوست شده به منوی باز شده، برنامه خود را ذخیره کنید. سپس آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا فایل مطابق با مسیر مشخص شده در هنگام ایجاد پروژه ذخیره می شود.

آموزش برنامه نویسی اندروید به صورت آنلاین

MIT App Inventor

اگر هنوز آماده برنامه نویسی جدی برای اندروید نیستید، به اصطلاح، با استفاده از ابزارهایی که قبلاً در سطور قبلی به شما گفتم، می توانید اولین قدم های خود را در دنیای توسعه برنامه با خدمات جایگزین بصری تر بردارید. (اما حتی محدودتر).

چیزی که توصیه می‌کنم امتحان کنید MIT App Inventor است که مستقیماً از مرورگر کار می‌کند، بدون نصب نرم‌افزار اضافی بر روی رایانه شخصی، و دارای یک رابط بسیار بصری است. این آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا رایگان است و می تواند با تمام برنامه های ناوبری محبوب استفاده شود. با این حال، برای استفاده از آن، به یک حساب Google نیاز دارید.

هنگامی که آماده امتحان MIT App Inventor هستید، به صفحه اصلی آن متصل شده و روی دکمه Start new project در بالا کلیک کنید. سپس، نامی را که می خواهید به برنامه ای که می خواهید توسعه دهید اختصاص دهید را تایپ کنید و دکمه OK را فشار دهید. سپس رابط سرویس را با انتخاب ایتالیایی از منوی کشویی مناسب در بالا سمت راست ترجمه کنید.

در این مرحله، توسعه برنامه خود را با استفاده از ویرایشگر بصری که به چندین بخش تقسیم شده است شروع کنید: در سمت چپ لیستی از عناصر و اشیاء وجود دارد که می توانید به رابط برنامه اضافه کنید، در مرکز آن وجود دارد. صفحه‌ای که پیش‌نمایش برنامه را به شما نشان می‌دهد، در حالی که در سمت راست فهرستی از عناصر مختلف سازنده برنامه، منوی با ویژگی‌های اشیاء انتخاب‌شده و دکمه آپلود فایل‌های چندرسانه‌ای وجود دارد.

برای اینکه بتوان عناصر را اضافه کردذهن مورد علاقه شما در رابط برنامه، آنها را از لیست سمت چپ انتخاب کنید و آنها را به سمت بیننده در مرکز بکشید و آنها را در مکانی که ترجیح می دهید رها کنید. اگر می‌خواهید ویژگی‌های یک عنصر را تغییر دهید، آن را انتخاب کنید و با استفاده از بخش مربوطه آموزش برنامه نویسی در سمت راست، تمام تغییرات لازم را انجام دهید.

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا, نویسنده : programmingadult بازدید : 132 تاريخ : دوشنبه 29 فروردين 1401 ساعت: 17:12

اسکرین شات آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا نحوه برنامه نویسی در جاوا را نشان می دهد

اگر می‌خواهید برنامه‌های جدیدی را برای اندروید برنامه‌نویسی کنید، می‌توانید از Eclipse IDE نیز استفاده کنید: برنامه‌ای برای توسعه و کامپایل برنامه‌های مبتنی بر جاوا است. با ویندوز، macOS و لینوکس سازگار است. با استفاده از آن در ارتباط با افزونه رایگان ابزار توسعه اندروید (ADT)، می توان از آن برای اهداف این راهنما استفاده کرد. لازم به ذکر است که در نگاه اول، استفاده از آن دقیقاً آسان نیست، اما فقط کمی آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا تمرین کافی است تا بدون مشکل شروع به تسلط بر آن کنید.

برای دانلود Eclipse IDE در رایانه شخصی خود، به وب سایت برنامه بروید و ابتدا بر روی دکمه دانلود 64 بیت و سپس روی دکمه دانلود کلیک کنید.

پس از اتمام دانلود، اگر از ویندوز استفاده می کنید، آرشیو ZIP حاصل را در هر پوشه ای استخراج کنید، نرم افزار Eclipse را در داخل آن راه اندازی کنید و روی دکمه های Yes و OK در پنجره ای که می بینید روی دسکتاپ ظاهر می شود کلیک کنید.

در عوض، از macOS استفاده می‌کنید، بسته .dmg به‌دست‌آمده را باز کنید و نماد برنامه را به پوشه Applications در رایانه خود بکشید. پس از آن، روی آن کلیک راست کرده و مورد Open را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید تا با آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا دور زدن محدودیت‌های اعمال شده توسط اپل بر روی برنامه‌های توسعه‌دهندگان غیرمجاز (عملیاتی که فقط باید در ابتدا انجام شود، برنامه شروع شود. شروع).

در این مرحله، صرف نظر از سیستم عامل ایرانیان سایبر مورد استفاده، صبر کنید تا نرم افزار بارگذاری و شروع به کار کند. سپس در پنجره باز شده روی "x" واقع در کنار آیتم Welcome کلیک کنید.

اکنون باید نگران نصب ابزار توسعه اندروید باشید: برای انجام این کار، روی آیتم Help، واقع در بالا سمت چپ کلیک کنید و از منوی باز شده، مورد Install New Software را انتخاب کنید. در پنجره بعدی، آدرس http://dl-ssl.google.com/android/eclipse/ را در فیلد روی صفحه وارد کنید، روی دکمه افزودن کلیک کنید، کادر مربوط به نصب مؤلفه ابزارهای توسعه دهنده را علامت بزنید. بر روی دکمه Next کلیک کرده و مجوز نسبی آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا را برای استفاده می پذیرد.

سپس از بخش های مختلفی که در ویرایشگر برنامه پیدا می کنید برای شروع برنامه نویسی برنامه های خود استفاده کنید: در سمت چپ لیست تمام پروژه ها را خواهید دید. در پایین یک نوار زبانه وجود دارد که از طریق آن می توانید اطلاعاتی در مورد برنامه ریزی خود دریافت کنید، در حالی که در سمت راست می توانید همه اعضای کلاس انتخاب شده را مشاهده کنید.

برای شروع اولین پروژه خود، روی عبارت File واقع در قسمت سمت چپ بالای پنجره کلیک کنید و از منوی ظاهر شده، موارد New و Java Project را انتخاب کنید. سپس قسمت Project name را پر کرده و نامی را که می خواهید به پروژه خود اختصاص دهید وارد کرده و بر روی دکمه Finish کلیک کنید.

در صورت تمایل، می توانید پروژه برنامه آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا خود را با کلیک بر روی منوی File، در بالا سمت چپ، انتخاب آیتم Save Ad، با نشان دادن p ذخیره کنید. موقعیت و نامی که می خواهید به فایل خروجی اختصاص دهید و دکمه OK را فشار دهید.

توجه داشته باشید که Eclipse IDE برای کارکرد نیاز به نرم افزار جاوا دارد که روی رایانه شما نصب شده باشد. اگر این مورد روی رایانه شخصی شما وجود ندارد، می توانید با دنبال کردن آموزش من به نحوه نصب جاوا به راحتی با آن کنار بیایید. با این حال، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد Ecplise، توصیه می‌کنم راهنمای من را که به طور خاص بر نحوه برنامه‌نویسی در جاوا متمرکز است را مطالعه کنید.

نحوه برنامه نویسی با ویژوال استودیو

ویژوال استودیو

برنامه دیگری که می توانید به برنامه اندروید مراجعه کنید ویژوال استودیو است: این ابزاری است که توسط مایکروسافت در دسترس است. این برنامه رایگان است، برای ویندوز و macOS در دسترس است و به شما امکان می‌دهد نه تنها برای اندروید، بلکه برای سایر پلتفرم‌ها نیز برنامه بسازید. از زبان های برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند و رابط کاربری نسبتاً کاربردی دارد.

برای استفاده از آن، به وب سایت برنامه بروید آموزش برنامه نویسی و روی دکمه دانلودی که در ورودی انجمن پیدا می کنید کلیک کنید.

programmingadult...
ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا, نویسنده : programmingadult بازدید : 90 تاريخ : دوشنبه 29 فروردين 1401 ساعت: 17:08

زبان برنامه نویسی تابعی یک الگوی برنامه نویسی اعلامی برنامه نویسی برای کودکان   است که در آن برنامه ها با اعمال و ترکیب توابع ساخته می شوند. زبان در درجه اول بر عبارات و اعلامیه ها تأکید دارد. اساس برنامه نویسی تابعی، حساب لامبدا است که از عبارات شرطی و بازگشت برای انجام محاسبات استفاده می کند. از تکرار مانند عبارات حلقه و دستورات شرطی مانند if-else پشتیبانی نمی کند. برخی از برجسته ترین زبان های برنامه نویسی کاربردی عبارتند از Haskell، SML، Scala، F#، ML و

3. زبان برنامه نویسی شی گرا

 

زبان های برنامه نویسی شی گرا بر اساس «اشیاء» هستند،  برنامه نویسی برای کودکان  یعنی واحدهایی که شامل داده ها به شکل فیلدها و کدهایی به شکل رویه ها هستند. OOP ویژگی های بسیاری مانند انتزاع، کپسوله سازی، چندشکلی، وراثت و کلاس ها را ارائه می دهد.

 

کپسوله سازی اصل اصلی است زیرا کد ایمن را تضمین می کند. همچنین بر قابلیت استفاده مجدد کد با مفهوم وراثت و چندشکلی تأکید می کند و امکان افزایش پیاده سازی های فعلی را بدون تغییر بیش از حد در کد فراهم می کند. بیشتر زبان‌های چند پارادایم، زبان‌های  برنامه نویسی برای کودکان  هستند، مانند جاوا، سی پلاس پلاس، سی شارپ، پایتون، جاوا اسکریپت و بسیاری دیگر.

4. زبان های برنامه نویسی اسکریپت

همه زبان های برنامه نویسی زبان های برنامه نویسی هستند که نیازی به مرحله کامپایل ندارند. بلکه تفسیر می شوند (مرحله کامپایل وجود ندارد). دستورالعمل ها برای یک محیط زمان اجرا نوشته شده اند. این زبان ها عمدتاً در برنامه های کاربردی وب، مدیریت سیستم، برنامه های کاربردی بازی و چند رسانه ای استفاده می شوند. برای ایجاد افزونه ها و افزونه ها برای برنامه های موجود استفاده می شود.

برخی از زبان های برنامه نویسی محبوب جاوا اسکریپت، PHP و PERL برای برنامه نویسی سمت سرور هستند. Javascript، AJAX، JQuery. Shell برای برنامه نویسی سمت مشتری،  برنامه نویسی برای کودکان  ، Python برای مدیریت سیستم. و روبی برای توسعه وب.

5. برنامه نویسی منطقی

پارادایم برنامه نویسی عمدتاً مبتنی بر منطق رسمی است. این زبان به ماشین نمی‌گوید که چگونه کاری را انجام دهد، اما محدودیت‌هایی را در مورد آنچه که برنامه نویسی برای کودکان   باید انجام دهد اعمال می‌کند. PROLOG، ASAP (Answer Set programming) و Datalog زبان های برنامه نویسی منطقی شناخته شده ای هستند که قوانین آن به شکل کلاس نوشته شده است.

اکنون که این را می‌دانید، در نهایت می‌توانیم در سال  برنامه نویسی برای کودکان  به سراغ برترین زبان‌های برنامه‌نویسی برویم. اگر می‌خواهید شغلی در زمینه توسعه نرم‌افزار پیدا کنید، زیرا اکثر فرصت‌های شغلی را تشکیل می‌دهند، این زبان‌ها به شما کمک خواهند کرد.

113. ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی برای کودکان, نویسنده : programmingadult بازدید : 169 تاريخ : يکشنبه 28 فروردين 1401 ساعت: 2:37

با Kotlin، efficiency نام بازی است. یادگیری  آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان  آن آسان است، بنابراین هم برنامه نویسان با تجربه و هم آماتورها آن را دوست دارند، اما در کدنویسی برنامه های شما نیز بسیار موثر است.

جاوا برای توسعه برنامه اندروید یک زبان برنامه نویسی اساسی است که بسیاری از کاربران آن را پذیرفته اند. این یک حضور عمده با برنامه نویسان در تمام سطوح تجربه است. اندروید از API ها  آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان  و کتابخانه های جاوا تشکیل شده است. به همین دلیل، این دو برای یکدیگر مناسب هستند.

APIهای اندروید و کدنویسی جاوا شبیه به پسوندهای عناصر موضوعی یکسان هستند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، جاوا را می توان به راحتی برای توسعه برنامه های اندروید استفاده کرد و در هنگام توسعه برنامه های iOS کاربرد کمی دارد.

بهترین زبان های برنامه نویسی برای  آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان 

احتمالاً به این فکر می کنید که کدام زبان های برنامه نویسی هنگام ایجاد برنامه برای iOS در بالاترین سطح باقی می مانند. خوب، بیایید دو مورد برتر را برجسته کنیم و دلایل را دریابیم.

این ششمین زبان کاربردی محبوب ترین  آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان  در گزارش Stack Overflow است. تقریباً 70٪ از پاسخ دهندگان می گویند که آنها عاشق استفاده از آن هستند. Swift به طور ویژه برای مطابقت با الزامات فرآیند توسعه iOS مدرن ساخته شده است. سوئیفت برای iOS، سیستم های پشتیبانی کننده آن و لینوکس راه اندازی شد. Swift به راحتی در نبرد امسال با Objective-C پیروز شد.

 

علاوه بر اینکه در حال حاضر برای توسعه IOS در  آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان  دسترس است، روی لینوکس نیز کار می کند و منبع باز است. منطقه برنامه بسیار بزرگ است و شامل همه چیزهایی است که در IOS کار می کند: iPhone، iPad، watchOS و tvOS.

دلیل اصلی محبوبیت سوئیفت این است که حفاظت‌های حیاتی را ارائه می‌کند که خوانایی را بهبود می‌بخشد و در حین حرکت، خطاها را کاهش می‌دهد. این با در نظر گرفتن عملکرد ساخته شده است و بسیار سریع است. بیش از هشت برابر سریعتر از پایتون است. با استفاده از Swift و سایر ویژگی‌های ویژه توسعه iOS  آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان  ، می‌توانید یک اپلیکیشن موبایل بسیار قابل اعتماد و پرطرفدار ایجاد کنید.

و مایکروسافت ارتباط مستقیم برنامه نویسی کودکان ی با سقوط این زبان برنامه نویسی دارد. در آگوست 2019، مایکروسافت VBScript را به طور پیش‌فرض در تمام نسخه‌های پشتیبانی‌شده ویندوز غیرفعال کرد.

بنابراین، VBScript اکنون در حال کاهش تدریجی است. با این حال، هنوز می‌توانیم برخی از بقایای قدرت آن را در برخی از سایت‌های تجاری داخلی قدیمی‌تر که از VBScript به  برنامه نویسی کودکان جای جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند، ببینیم.

 

D یک زبان ک برنامه نویسی کودکان امپایل شده و ایستا تایپ شده با دستور زبان C است. این زبان به عنوان یک زبان مدرن برای برنامه نویسی سیستم قرار گرفته است. با توجه به TIOBE، بالاترین رتبه D در مارس 2009 با 1.809% در جایگاه دوازدهم قرار گرفت. از آن زمان تاکنون، مسیر صعودی نداشته است.

با این حال، هیچ دلیل محکمی پشت  برنامه نویسی کودکان کشش کم آن در مقایسه با زبان های بزرگ وجود ندارد. به احتمال زیاد، D مانند زبان های A-list بازاریاب های بزرگی ندارد. جدای از آن، این یک زبان برنامه نویسی همه منظوره عالی است که در انتظار توجه خود است.

Clojure یک زبان Lisp همه منظوره است که برای ماشین مجازی برنامه نویسی کودکان  جاوا طراحی شده است.

با وجود سن کم، تعداد کمی از شر برنامه نویسی کودکان کت های معروف از این فناوری بهره می برند. به طور خاص، FlightCaster از Clojure برای پردازش مقادیر زیادی داده، حل مشکلات یادگیری ماشین در یک محیط توزیع شده استفاده می کند.

ما را در سایت programmingadult دنبال می کنید

برچسب : برنامه نویسی کودکان , نویسنده : programmingadult بازدید : 145 تاريخ : جمعه 26 فروردين 1401 ساعت: 1:14

خبرنامه